Turknet Zyxel Vmg8623-T50B Serisi Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Web Ara Yüzünden Kolay Kurulum

Modeminizin bağlantı ayarlarını yapmak için, bilgisayarınızı modeme ethernet (LAN) portundan bağlayınız.

1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter’a basın.

2. Açılan sayfada modem arayüzüne girebilmeniz için kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Kullanıcı adı ve şifreniz modeminizin arkasında Username(Kullanıcı Adı) ve Login Password(Giriş Şifresi) olarak belirtilmiştir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru yazdıktan sonra Login butonuna basın.

3. Sayfanın sağ tarafında menü listesini açın

4. Açılan sekmelerden Broadband sayfasını açarak modemi yapılandıracağınız menüye ulaşabilirsiniz.

5. TurkNet’ten aldığınız hizmet türüne göre ADSL / VDSL seçerek ilerlemelisiniz.

6.  Açılan ekran da PPP Username / PPP Password alanlarına TurkNet’ in size vermiş olduğu modem kullanıcı adı ve şifrenizi girmelisiniz. Encapsulation / VPI / VCI / MTU değerleri modeminizde otomatik gelmesi gerekir. Eğer aşağıdaki değerlerden farklı olduğunu görürseniz resimde görülen değerleri girmelisiniz. Tüm bilgileri eksiksiz girdikten sonra Apply tuşuna basarak kaydetmelisiniz. Yaklaşık 1 dakika içerisinde internet ışığınız yanacak ve internete erişim sağlayabileceksiniz.

Kablosuz Ağ Ayarları

1. Kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sağ üst kısımdaki menüyü açarak Wireless’i seçin.

2. Açılan ekranda Wireless Network Name alanından kablosuz ağ adınızı değiştirebilirsiniz. Alt tarafta yer alan “Generate Password Automatically” alanında yer alan tik işaretini kaldırarak Password alanından istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz.

Kablosuz Ağ güvenliğiniz için güçlü bir parola oluşturmanızı öneririz.

Kurulum tamamlanmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar