Turknet Zte Zxhn H267n Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Web Ara Yüzünden Kolay Kurulum

Modeminizin bağlantı ayarlarını yapmak için, bilgisayarınızı modeme ethernet (LAN) portundan bağlayınız.

1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın klavyeden enter’a basın.

2. Açılan sayfada kullanıcı adı için küçük harflerle “admin” ve şifre alanına küçük harfler ile “admin” yazarak login butonuna tıklayın

3. Açılan sayfanın üst bölümünde yer alan menülerden Internet sekmesine tıklayarak sol tarafta yer alan WAN sekmesine girin.

4. Açılan sayfada ADSL hizmeti için modem kurulumu yapacaksanız turknet_AD seçeneğine tıklayarak ekranı genişletin. XDSL Transfer Mode’un ATM olarak seçildiğinden ve ATM parametrelerinin aşağıdaki gibi gözüktüğünden emin olun, değilse aynen aşağıdakiler yapın.

5. PPP bölümündeki Username kısmına size verilen TurkNet kullanıcı adınızıPassword kısmına ise size verilen şifrenizi girin. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarken Türkçe karakter kullanmadığınıza emin olun. Daha sonra ayarlarınızı kaydetmek için aşağıdaki Apply butonuna tıklayın.

6. VDSL hizmeti için modem kurulumu yapacaksınız turknet_VD seçeneğine tıklayarak ekranı genişletin. XDSL Transfer Mode’un PTM olarak seçildiğinden ve PTM parametrelerinin aşağıdaki gibi gözüktüğünden emin olun, değilse aynen aşağıdakiler yapın.

7. PPP bölümündeki Username kısmına size verilen TurkNet kullanıcı adınıPassword kısmına ise size verilen şifrenizi girin. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarken Türkçe karakter kullanmadığınıza emin olun. Daha sonra ayarlarınızı kaydetmek için aşağıdaki Apply butonuna tıklayın.

Kablosuz Ağ Yapılandırma

1. Modem arayüzünde üst menüde yer alan Local Network sekmesine tıklayın ve sol menüden WLAN sekmesini seçin.

2. Açılan sayfada aşağıdaki görselde yer alan Mode ayarlarını seçin.

3. Sonraki adımda WLAN SSID Setting ekranından WLAN SSID-1 seçeneğindeki on seçeneğine tıklayarak aktif duruma getirin.

Kablosuz ağınız için bir SSID Name (Kablosuz Ağ Adı) belirlemek için bu alana Türkçe karakter kullanmadan istediğiniz adı girin. Buraya girdiğiniz ad, kablosuz cihazlarla ağınızı bulurken göreceğiniz isimdir.

Kablosuz ağınızı şifre ile korumak için ise WPA Passphrase alanına Türkçe karakter kullanmadan bir şifre girin. Ağ güvenliğiniz için büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonlarını bir arada kullanın ve mümkün olduğu kadar zor bir şifre seçin.

İşlem bitince Apply butonu tıklanarak ayarlarınızı kaydedin.

kurulum tamamlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar