Turknet Asus Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Web Ara Yüzünden Kolay Kurulum

Modeminizin bağlantı ayarlarını yapmak için, bilgisayarınızı modeme ethernet (LAN) portundan bağlayınız

1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 ya da 192.168.1.254 yazın ve Enter’a basın.

2. Açılan modem arayüzüne giriş sayfasına Kullanıcı Adı “admin” ve parola “turknet” olarak yazılır ve modem ara yüzüne giriş sağlanır. Modem arayüz şifrenizi hatırlamıyorsanız modemin arkasındaki reset tuşuna ince bir cisim yardımıyla basılı tutup modemi resetleyerek arayüz şifrenizi sizde belirleyebilirsiniz.

3. Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra aşağıda açılan ekranın sağ tarafında yer alan Sistem Durumu alanında kablosuz ağ adınınızı ve kablosuz ağ şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Modem kurulumu için açılan ekranda WAN sekmesini seçiyoruz.

4. WAN menüsüne giriş yaptığınız zaman en üstteki aktarım modu seçeneği ile TurkNet’ten aldığınız hizmet türüne göre ADSL/VDSL seçimi yapmalısınız.

Yine aynı ekranda TurkNet tarafından internete erişim sağlayabilmeniz için size verilen Kullanıcı Adı ve Şİfrenizi PPP Kullanıcı adı ve Parola alanlarına girmelisiniz.

5. Son olarak karşınıza gelen “Kaydet” butonuna basarak kurulumun tamamlanmasını bekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar