Turkcell Superonline AirTies Air 6271 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Web Ara Yüzünden Kolay Kurulum

Modeminizin bağlantı ayarlarını yapmak için, bilgisayarınızı modeme ethernet (LAN) portundan bağlayınız.

Not: Yeni kurulum olduğu için modem arayüzü otomatik olarak şifresiz gelecektir. Şifre bölümü boş bırakılıp tamam diyerek modem ayarlarına ulaşacağız.

İlk adımda tamam dedikten sonra karşımıza modemin bilgilerinin yer alğını “Anasayfa” ekranı gelecektir. Bu ekranda modem ayarlarını yapılandırmak için “İnternet” butonunu tıklıyoruz

“İnternet” butonu tıklandıktan sonra üstteki sayfa karşımıza geliyor ve burada “vc1” yazısının üzerine gelerek tıklıyoruz ve ayarlar sayfasına geçiyoruz.

“vc1” yazısına tıklandıktan sonra üstteki sayfa karşımıza geliyor ve burada müşterinin “kullanıcı adı” ve “Şifre”sini girdikten sonra alttaki kaydet butonuna tıklarız ve işlemlerin kaydedilmesini sağlarız. Bu işlemden sonra modem ön panelinde bulunan internet ışığı yanacak ve internet bağlantısı gerçekleşecektir.

Superonline AirTies Air 6271 Modem kablosuz ayarlarının yapılması : 

Modem kablosuz ayarlarını yapabilmek için ara yüz ekranında “Kablosuz” a tıklıyoruz daha sonra altında açılan menülerden “Kablosuz Ayarlarını” seçerek üstteki ekrana ulaşıyoruz ve oradan da görünmesini istediğimiz kablosuz adını ve Güvenlik(WEP / WPA/WPA2 ) seçeneğini seçip Parolayı yazarak kaydet butonuna basıyoruz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar