Türk Telekom ZyXEL P-2602HWL-D1A Modem Kurulumu

-Kullanmakta olduğunuz web tarayıcınızı açınız ve adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna  basınız.

-Açılan şifre akranında şifre yazan kısma ttnet yazınız.

NOT: Lütfen Şifre ekranında yazan siyak noktaları silip şifrenizi klavyeden yazarak giriniz. Aksi halde modeminizin durum ekranı açılacak ve menüler gizlenecektir.

-Şifrenizi yazdıktan sonra Sisteme Giriş butonuna tıklayınız. Eğer giriş butonuna basmanıza rağmen şifre sayfası tekrar geliyorsa, web tarayıcınızın güvenlik ayarları ya da bilgisayarınızdaki güvenlik programları (Norton, Avast, Kaspersky, McAfe vs.) engelliyor olabilir. İlgili ayarlar için bilgisayar satıcınızla görüşünüz.

-Açılan ekranda yeni şifre oluşturabilirsiniz.

NOT: Yetkisiz kişilerin modeminize erişimini engellemek için şifrenizi mutlaka değiştirmelisiniz.

-Uygula butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydediniz. Ayarlar kaydedildikten sonra modem sizi tekrar başa yönlendirerek, yeni şifreniz ile tekrar giriş yapmanızı isteyecektir. Yeni şifrenizi tuşlayarak sisteme giriniz.

-Yeni şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran açılacaktır, burada “Gelişmiş Ayarlara Gidin” seçeneğini işaretleyip Uygula butonuna basınız. Bu aşamadan sonra modeminizin yönetim arayüzü açılacaktır.

-Yönetim arayüzü açıldığında sol tarafta yer alan Ağ menüsünden Geniş Alan Ağı linkine tıklayınız.

-Sağ taraftaki İnternet Bağlantısı kısmına ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz. Bu bilgiler İSS tarafından size verilen sözleşmede yazmaktadır.

-Uygula butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydediniz. Bu işlemin ardından modeminizi kapatıp açınız, kısa bir süre sonra modeminiz İSS’den IP adresi alacak ve İnternet ışığınız sabit yanacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar