D-Smart TP-Link TD-W8961N Modem Kurulumu

WEB Tarayicinizi (internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera, Safari v.b.) akin ve  adres  kismina modem’in IP’si olan  192.168.1.1  yazip  ENTER  tu§una  basiniz.  Karliniza  kullanici adi ve parola kismi gelecektir.

Kullanıcı adına: admin Parola kısmına: dsmart yazarak GIRIÇ butonuna tıklayınız.

NOT: Bu aşamada veya diger adimlarda gösterilen ekranlar karşınıza gelmiyor ise, luffen bu kilavuzun sonunda yer alan Sorun Giderme ksımına bakiniz.

Karşınıza gelen ekranda Hizli Kurulum menüsüne basarak cihaz ayarlarınızı kolayca yapabilirsiniz. SIHIRBAZI ÇALIŞTIR. basınız.

Açılan pop-up penceresinde ILERI’ye basarak kuruluma başIayınız.

Ulkenize ait saat dilimini seçerek lLERI’ye basarak kuruluma devam ediniz.

Internet Baglanti tipinizi PPPoE/PPPoA olarak seçiniz ve devam etmek izin ILERI’ye basiniz.

D-Smart tarafindan size iIetiImiş olan ADSL kullanici adi ve şifre bilgilerinizi yaziniz ve diger baglanti ayarlarini aşagidaki şekiIde sesiniz. Devam etmek izin ILERI’ye basiniz.

Bu adimda cihaziniza kablosuz baglanmak izin gerekli kablosuz ağ adi ve şifre tanimlamalari yapilmaktadir. SSID kismina bilgisayarinizda kablosuz aglari tarattiginizda karşiniza gelecek kablosuz ağinizin adini Turkçe karakter kullanmadan (İ,ş,ç,ü,i,vb.) giriniz. Doğrulama Türü kisminda WPA-PSK/WPA2-PSK seçerek On Paylaşimli Anahtar kismina yayinlayacaginiz kablosuz ağa baglanmak izin en az 8 karakterden oIuşan istediginiz bir şifreyi giriniz. Devam etmek izin lLERl’ye basiniz.

Karşiniza gelen ekranda yapmiş oldugunuz ayarlari kaydedip sihirbazi sonlandirmak izin lLERl’ye basiniz.

CIHAZ ÖN PANELI ve LED GÖSTERGELERİ

INTERNET BAGLANTISININ YAPILMASI

NOT: Elinizdeki TP-LINK ADSL modem 0-Smart Net ADSL kullanicilan izin ifizel olarak hazirlanmiştir.

TP-LINK ADSL modem elinize ulaştiktan sonra Cihazin Arka Panel Baglantilari başlığında  anlatildiğı şekiIde cihazinizin baglantilarini gergekIeştiriniz ve açma/kapama butonuna basarak cihazinizi açiniz.  D-Smart Net ADSL kullanici adiniz ve şifreniz ayrica kablosuz ağ izin SSID kablosuz ağ adiniz ve size özel beIirIenmiş olan kablosuz şifreniz de dahil tüm ayarlar otomatik olarak yüklenecektir.

KAYNAK: D-SMART

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar