D-Smart Airties RT 103 Modem Kurulumu

İnternet Baglantısının yapılması

Web tarayıcınızı (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera, Safari v.b.) açınız ve adres kısmına
modemin IP’si olan 192.168.2.1 yazıp “ENTER” tuşuna basınız. Karşınıza gelen şifre alanını boş bırakıp “TAMAM” butonuna tıklayınız.

Farklı bir servis sağlayıcısının modemini kullanıyorsanız size verilen modem kılavuzundaki kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.Daha önce farklı bir kullanıcı adı ve şifre oluşturduysanız ve bunu hatırlamıyorsanız, modeminizi fabrika ayarlarına geri almanız gerekebilir. Bunu yapabilmek için modeminiz açıkken, arka kısmındaki “RESET” düğmesini 8-10 saniye boyunca basılı olarak tutun ve ardından bırakın. Ekranın sol tarafında yer alan “ADSL” başlığından “ADSL Ayarları” menüsüne tıklayınız.Açılan ekranda “vc1” linkine tıklayarak modem ayarları sayfasına yönlendirileceksiniz.

PVC ayarları; VPI:8, VCI:35, Encapsulation:LLC bilgilerini istenilen bölümlere yazınız.
ADSL kullanıcı adı ve ADSL şifre alanına D-SmartNet’in SMS olarak ilettiği ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi türkçe karakter kullanmadan ve kullanıcı adınızın sonundaki @dsmart uzantısını kontrol ederek istenilen bölüme yazınız.Gerekli alanların doldurulması ile “Kaydet” butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelecek onay ekranında da “Tamam” butonunu tıkladığınızda modeminiz kurulumu
tamamlamak için yeniden başlayacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar