Asus WL-330N Router Kurulum

Asus WL-330N Router Kurulum & Kullanıcı Kılavuzu

Modemi kurmak için, önce modem arabiriminde oturum açmanız gerekir. Bunu bir bilgisayar veya WiFi’li bir akıllı telefon yardımıyla yapabilirsiniz.

  1. Modeminizin güç kablosunu takın ve güç düğmesine basın.
  2. Gerekli diğer kabloları modeminize bağlayın ve tüm bağlantıları denetleyin. Modeminizin ışıkları yanıyorsa, üçüncü adımla devam edin.
  3. Bilgisayarınızı ethernet kablosuyla modeminize bağlayın. (Ethernet kablonuz yoksa, modeminize Wifi kullanarak da bağlanabilirsiniz. WiFi şifrenizi değiştirdiyseniz ve unuttuysanız, bu makaleyi okuyarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.)
  4. Favori tarayıcınızı açın. (Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera vb.) Modeminizin varsayılan IP adresini tarayıcınızın arama çubuğuna yazın.
  5. Modem arabirimi parolanızı girmeniz için bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Aşağıda verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapın.
  6. Bir sonraki bölümde modem arayüzünde olacaksınız. Burada modeminizle ilgili hemen hemen her değeri değiştirebilirsiniz. Modeminizin WiFi parolasını değiştirmek ve varsayılan arabirim kullanıcı adını ve parolasını değiştirmek iyi bir başlangıç olabilir. Değiştirdiğiniz bu parolaları unutursanız, modeminizi her zaman sıfırlayabileceğinizi unutmayın. Yardıma ihtiyacınız varsa, bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Modeminizle ilgili bilgiler:

Modeli: Asus WL-330N

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

IP adresi: 192.168.1.1

Daha detaylı bilgi için modemin resmi sitesinden Asus resmi yardım masasına bakabilirsiniz.

Asus Ürün Desteği:  https://www.asus.com/tr/SupportOnly/WL-330N/HelpDesk_Knowledge/

Etiket: Asus WL-330N Router Kurulum & Kullanıcı Kılavuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar